Podcasts
Pierwszy odcinek w sezonie “Inclusive Leadership” jest poświęcony wprowadzeniu w temat przywództwa włączającego. Rozmawiamy o tym, dlaczego obserwujemy boom na DEI i czym jest włączające przywództwo w tym kontekście.
W drugim odcinku sezonu o włączającym przywództwie rozmawiamy o obszarach, które dotyka przywództwo inkluzywne i etapach na drodze wzmacniania siebie, jako lidera włączającego.
W trzecim odcinku rozmawiamy o rozpoczęciu procesu wzmacniania inkluzywnego przywództwa, wypracowaniu inkluzywnych norm zespołu i wzmacnianiu w zespole zaangażowania, kreatywności, innowacyjności, poczucia bezpieczeństwa.
Rozmawiamy o podejściu DEI w Stanach Zjednoczonych i związanym z nim backlashu, który od pewnego czasu zyskuje na sile. Przyglądamy się, skąd bierze się opór wobec polityki różnorodności i inkluzywności, ale zastanawiamy się przede wszystkim, jakie lekcje Polska i Europa mogą wyciągnąć z tej sytuacji.
Czy Diversity, Equity & Inclusion to rzeczywista transformacja, która kształtuje nowoczesne organizacje, czy tylko trend, który może budzić kontrowersje? W tym odcinku wchodzimy w świat DEI – sprawdzamy, jakie przynosi szanse i jakie generuje wyzwania. Przyjrzymy się różnym perspektywom, zarówno zwolenników, jak i sceptyków.
W tym odcinku Dora Mołodyńska-Küntzel prowadzi nas przez fascynujący świat języka inkluzywnego. Język inkluzywny to forma komunikacji, która stawia na równość, szacunek i włączenie wszystkich ludzi, niezależnie od płci, orientacji seksualnej, niepełnosprawności czy innych aspektów tożsamości.
Living library to narzędzie, za pomocą którego możemy skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i stereotypom, edukować w zakresie różnorodności, a także dowiedzieć się więcej o samych sobie. Olga Kozierowska rozmawia na ten temat z Anną Flis, liderką Klubu i CEO Expert Sender oraz Dorotą Mołodyńską-Küntzel, ekspertką metody Żywej Biblioteki.
W tym odcinku rozmawiamy o tym, dlaczego Żywa Biblioteka jest rewelacyjnym i rewolucyjnym formatem na spotkanie z różnorodnością i inkluzywnością, co to jest i jak działa Żywa Biblioteka, czy i jak można sobie taką żywą bibliotekę w firmie zorganizować.
Merytoryczna dyskusja prowadzona przez EBPathfinder - Magdalena Sobczuk, podczas której razem z Katarzyną Lampart poruszałyśmy temat tego, w jaki sposób rozmawiamy w biznesie i na LinkedIn o mniejszościach. Zastanawiałyśmy się, jak robić to mądrze, dobrze i w sposób włączający